Cyklopy

, autor: MiB

Jak mogliśmy się spodziewać, Cyklopy, ostatnia jednostka Orków, ujrzała dziś światło dzienne:

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/167965_10150089855894588_161184829587_5930334_.jpg


http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/180552_10150089855494588_161184829587_5930327_.jpg

Cyklop/Wściekły Cyklop

Cyklopy są przeciwieństwem goblinów. Też były porażką w eksperymentach nad orkami, ale dlatego, że zrodziły się z krwi potężnych demonów.Ich demoniczna część przejeła nad nimi kontrole i stali się potwornymi olbrzymami, ich ciała i umysły są przepełnione chaosem.Cyklopy często mierzą ponad 10 metrów wysokości i wyglądają bardziej na demony niż na ludzi.Ich ciekawą cechą, która wszystkie je łaczy jest 1 oko: duży pozbawiony źrenic dysk czerwony i lśniący.Nikt nie wie co jest przyczyną tej mutacji, lecz poppularna teoria maga twierdzi, że jest to "Znak Chaosu", symbol wężowatego smoka Urgasha, zwiniętego w koło, jedzący własny ogon. Mają spokojny charaker, z dziecęcą naiwnością, leczy gdy zostaną zranieni(fizycznie lub emocjonalnie) odpłacają wybuchem przerażającej wściekłości.To robi je niebezpieczne dla wszystkich,łącznie z ich własnymi oddziałami.Wiele frakcji chciało wykorzystać ich moc, ale tylko orkowie mieli siłę, cierpliwość i odwagę by je "oswoić" i dali im miejsce w ich wioskach jako "potężni robotnicy", a na polu bitwy mają rolę oddziałów szturmowych i "machin oblęzniczych".

Tłumaczenie autorstwa Alkarina

Xhane podesłała nam również wersję t-pose:

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/cyclops_t-pose01.jpg

Pojawił się również screen dnia:

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/167388_10150089856489588_161184829587_5930348_.jpg

Informacje zaproponowali Alkarin, Darkem oraz Morghan Grin - serdecznie dziękujemy!

MiB
Ktoś chętny do tłumaczenia opisu fabularnego?

Pozdrawiam
Alkarin
Proszę:
"Cyklopy są przeciwieństwem goblinów. Też były porażką w eksperymentach nad orkami, ale dlatego, że zrodziły się z krwi potężnych demonów.Ich demoniczna część przejeła nad nimi kontrole i stali się potwornymi olbrzymami, ich ciała i umysły są przepełnione chaosem.Cyklopy często mierzą ponad 10 stóp wysokości i wyglądają bardziej na demony niż na ludzi.Ich ciekawą cechą, która wszystkie je łaczy jest 1 oko: duży pozbawiony źrenic dysk czerwony i lśniący.Nikt nie wie co jest przyczyną tej mutacji, lecz popularna teoria maga twierdzi, że jest to "Znak Chaosu", symbol wężowatego smoka Urgasha, zwiniętego w koło, jedzący własny ogon. Mają spokojny charaker, z dziecęcą naiwnością, leczy gdy zostaną zranieni(fizycznie lub emocjonalnie) odpłacają wybuchem przerażającej wściekłości.To robi je niebezpieczne dla wszystkich,łącznie z ich własnymi oddziałami.Wiele frakcji chciało wykorzystać ich moc, ale tylko orkowie mieli siłę, cierpliwość i odwagę by je "oswoić" i dali im miejsce w ich wioskach jako "potężni robotnicy", a na polu bitwy mają rolę oddziałów szturmowych i "machin oblęzniczych"."
MiB
Dziękuję :-)

Pozdrawiam
Darkem
Trochę się spóźniłem, ale i tak wrzucę ;):

Cyklopy są przeciwieństwem Goblinów. Choć również były „błędem” w eksperymentach z Orkami, zostały stworzone przy użyciu krwi większych demonów. Demoniczna strona ich krwi wzięła górę i stały się potwornymi gigantami, ciała i umysły wypaczyły wpływy chaosu. Cyklopy często mierzą więcej niż 10 stóp wzrostu i z całą pewnością wyglądają bardziej demonicznie niż ludzko.

Zagadkową cechą, którą dzielą wszystkie jest posiadanie tylko jednego oka: dużego, pozbawionego źrenicy, jarzącego się czerwienią. Nikt nie jest pewny przyczyny tej mutacji, ale popularna wśród czarodziejów teoria mówi, że oko jest swoistym „znamieniem Chaosu”, symbolem Smoczego-Węża Urgasha, zwiniętego w koło, zjadającego własny ogon.

Choć z natury są spokojne i postrzegają świat z prostotą dziecka, to gdy zostaną zranione (fizycznie lub emocjonalnie), uwalniają wybuchowy i przerażający szał. To czyni z nich zagrożenie dla wszystkich, nawet dla własnego rodzaju.

Kiedy wiele frakcji pragnęłoby ujarzmić ich moc, tylko Orkowie mają siłę, cierpliwość i odwagę do „oswojenia” i przyjęcia Cyklopów do swych wiosek jako „pracowników siłowych”, a na polu bitwy jako ciężkie oddziały szturmowe i „machiny oblężnicze”.

___________________
Moje tłumaczenie jest wątpliwej jakości, ale mam uwagę do "Alkarinowego". Nie 10 metrów, tylko stóp.

EDIT: No tak, a ja poplątałem coś z teorią ;).


Co do samego cyklopa:
Podstawowa wersja podoba mi się zdecydowanie bardziej od ulepszonej.
T-Pose jeszcze bardziej pokazuje nam jaką wielką kulą mięcha będzie ten czempion. Twórcy chcieli chyba połączyć cyklopy i behemoty ze starych heroesów. W każdym razie: próbowali.
Vandergahast
Cyklop ciągle wygląda jak glut :] Ciekawi mnie natomiast to szare coś na dole screena, niebieski okrąg sugeruje, że to jakiś stworek, a z niczym mi się nie kojarzy. No, może poza Duchami/Strażnikami z D3 (jak one się nazywały właściwie?)
Lekore
Miło mnie zaskoczyli z tym screenem z mapy. Znacznie lepszy niż to co nam zaserwowano ostatnio. Poza tym skrawek mapy, gdzie są skarby, jest wyżej niż pozostały teren. Czyżby możliwość robienia wzniesień?
MiB
Wrzuciłem znacznie lepszą wersję screena dnia - widać więcej i dokładnie ;-)

Pozdrawiam
Morghan Grin
Podstawowy rzeczywiście lepszy. Ale ładnie wybrnęli z zarzutu tej zbytniej demoniczności- tego mi brakowało w piątce. Teraz po prostu wiemy co to właściwie jest cyklop ;P
Widać starali się połączyć wizerunki jednookich olbrzymów z HOMM5 i DMoMM, więc powstało oblicze nawiązujące do obu produkcji.
Widzieliście tą fontannę na screenie? Ona jest w kształcie Hydry! Neutral? :D
Darkem
Fontanna przypomina mi raczej łeb meduzy, a nawet beholdera.

Skoro dziś ujawnili ostatnią jednostkę twierdzy to jestem ciekaw kiedy podzielą się z nami "tajemniczą, piątą frakcją, o której nikt nic nie wie i wcale nie było przecieków" :). Jak myślicie? Jest szansa na ten tydzień?
Morghan Grin
Szczerze wątpię...Mówili, ze udostępnią ją dopiero w marcu :|
Nicolai
Cyklop w H5 był znacznie lepszy. Tutaj mamy bezkształtną kupę mięsa. Widzę, że chcieli połączyć Cyklopa z H5 z tym z DM. Niestety efekt jest nieciekawy, bo otrzymaliśmy przerośniętego gluta ze sporą nadwagą. W grze wygląda to jeszcze gorzej. Rozlazły jeżozwierz z rozstępami. Nie wiadomo nawet gdzie przód, a gdzie tył. BTW dziesięć stóp to trochę ponad trzy metry.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.